This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.

Install the free mobile app Online Radio Box

Get it on Google Play No, thanks
×
Like ? Save it to your favorites
×
Like ? Leave your review!
×

Radio Kanal 77

Rating: 5.0 Reviews: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
22 0

On the air Radio Kanal 77

Live MARTIJA STANOJKOVIK - TE SAKAM
22:04 TAJFATA- NE SI MOJA (FT. DIMITAR ANDONOVSKI)
22:00 BIBA DODEVA- TI SAMO ZBORIS
Radio Kanal 77 playlist

TOP songs on Radio Kanal 77

Keith Urban & P!nk - One Too ManyP!nk — One Too Many
Clean Bandit & Mabel - Tick Tock (feat. 24kGoldn)Clean Bandit — Tick Tock (feat. 24kGoldn)
Fabio Thor - Sweet Melody (Club Mix) -Sweet Melody — World (Club Mix)
Sam Smith - Kids AgainSam Smith — Kids Again
24kGoldn Ft. Iann Dior - Mood §297574024kGoldn — Mood (feat. iann dior)
Tate McRae - you broke me firstTate McRae — you broke me first
JUSTIN BIEDER - ONE LAST LONELY GIRLJustin Bieber — One Less Lonely Girl
ARIANA GRANDE - BOYFRIEND (NovaHit)Ariana Grande — Boyfriend
Justin Bieber - Confident (feat. Chance The Ra)Justin Bieber — Confident (feat. Chance The Rapper)
Wham - Last ChristmasWham! — Last Christmas

Radio Kanal 77 reviews

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Radio contacts

Address: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија

Phone: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201

Email: kanal77@kanal77.com.mk

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!