Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pokud budete nadále používat tyto webové stránky, pak souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.

Nainstalujte si bezplatnou aplikaci zdarma Online Radio Box

Get it on Google Play Ne, děkuji
×
To se mi líbí ? Uložte si to svých oblíbených
×
To se mi líbí ? Napište recenzi!
×

Radio Kanal 77

Hodnocení: 5.0 Recenze: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
22 0

Nyní živě Radio Kanal 77

Živě KANAL 77 - KANAL 77
15:46 Aretha Franklin Think
15:43 twenty one pilots Heathens
Radio Kanal 77 Playlist

TOP písně na Radio Kanal 77

24kGoldn Ft. Iann Dior - Mood §297574024kGoldn — Mood (feat. iann dior)
Keith Urban & P!nk - One Too ManyP!nk — One Too Many
Clean Bandit & Mabel - Tick Tock (feat. 24kGoldn)Clean Bandit — Tick Tock (feat. 24kGoldn)
Tate McRae - you broke me firstTate McRae — you broke me first
Fabio Thor - Sweet Melody (Club Mix) -Sweet Melody — World (Club Mix)
Sam Smith - Kids AgainSam Smith — Kids Again
ARIANA GRANDE - BOYFRIEND (NovaHit)Ariana Grande — Boyfriend
Mariah Carey mit All I want for Christmas is youMariah Carey — All I Want for Christmas Is You
Wham - Last ChristmasWham! — Last Christmas
Jetzt läuft "Levitating" von Dua LipaDua Lipa — Levitating

Radio Kanal 77 recenze

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Kontakty

Adresa: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија

Telefon: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201

Email: kanal77@kanal77.com.mk

Nainstalujte si na svůj smartphone zdarma aplikaci Online Radio Box a poslouchejte své oblíbené rozhlasové stanice online – ať jste kdekoliv!