Tyto webové stránky používají soubory cookies. Pokud budete nadále používat tyto webové stránky, pak souhlasíte s našimi zásadami používání souborů cookie.

Nainstalujte si na svůj smartphone zdarma aplikaci Online Radio Box a poslouchejte své oblíbené rozhlasové stanice online – ať jste kdekoliv!

×
To se mi líbí ? Uložte si to svých oblíbených
×
To se mi líbí ? Napište recenzi!
×
×
Stůjte za Ukrajinou. Zachraňte světový mír!

Radio Kanal 77

Skopje, 89-106.9 MHz FM
Hodnocení: 5.0 Recenze: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Zobrazit další
45 2

Nyní živě Radio Kanal 77

Živě Madonna 4 Minutes (feat. Justin Timberlake & Timbaland)
02:32 RADIO KANAL77-
02:30 Lizzo About Damn Time
Radio Kanal 77 Playlist

TOP písně na Radio Kanal 77

Ofenbach - Overdrive (featuring Norma Jean Martine)Ofenbach — Overdrive (feat. Norma Jean Martine)
Benson Boone - Beautiful ThingsBenson Boone — Beautiful Things
Dua Lipa - HoudiniDua Lipa — Houdini
NOAH KAHAN - STICK SEASONNoah Kahan — Stick Season
we can't be friends - Ariana GrandeAriana Grande — Be Alright
Jack Harlow - Ambitious (Explicit)Jack Harlow — Ambitious
06. Ed Sheeran - American TownEd Sheeran — American Town
Now On Air:TROYE SIVAN - RUSH (Single MU, Jul 23)Troye Sivan — Rush
TEDDY SWIMS - LOSE CONTROLTeddy Swims — Lose Control
PEDRO CAPO, ALICIA KEYS - CALMAAlicia Keys — Calma

Radio Kanal 77 recenze

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Informace o rádiu

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Kontakty

Adresa: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Telefon: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Stránky:
Email: [email protected]
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77
Instagram: @Kanal77
Youtube: @UCqbnOxNiZDbsttMFHJv9Ahw

[email protected]

Čas ve městě Skopje: 08:49, 04.17.2024

Nainstalujte si na svůj smartphone zdarma aplikaci Online Radio Box a poslouchejte své oblíbené rozhlasové stanice online – ať jste kdekoliv!