Denne hjemmeside anvender cookies. Ved fortsat at bruge hjemmesiden accepterer du vores politik for brug af cookies.

Installer den gratis mobil-app Online Radio Box

Get it on Google Play Nej tak
×
Synes godt om ? Gem i favoritter
×
Synes godt om ? Giv din anmeldelse
×

Radio Kanal 77

Bedømmelse: 5.0 Anmeldelser: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
22 6

Nu live Radio Kanal 77

Live Jennifer Lopez Ain't It Funny
08:56 KANAL 77 - KANAL 77
08:52 Charlie Puth We Don’t Talk Anymore (feat. Selena Gomez)
Radio Kanal 77 playliste

TOP-sange på Radio Kanal 77

24kGoldn Ft. Iann Dior - Mood §297574024kGoldn — Mood (feat. iann dior)
Clean Bandit & Mabel - Tick Tock (feat. 24kGoldn)Clean Bandit — Tick Tock (feat. 24kGoldn)
Keith Urban & P!nk - One Too ManyP!nk — One Too Many
Tate McRae - you broke me firstTate McRae — you broke me first
Sam Smith - Kids AgainSam Smith — Kids Again
Fabio Thor - Sweet Melody (Club Mix) -Sweet Melody — World (Club Mix)
ARIANA GRANDE - BOYFRIEND (NovaHit)Ariana Grande — Boyfriend
Mariah Carey mit All I want for Christmas is youMariah Carey — All I Want for Christmas Is You
Wham - Last ChristmasWham! — Last Christmas
Jetzt läuft "Levitating" von Dua LipaDua Lipa — Levitating

Anmeldelser af Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Radio kontakter

Adresse: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија

Telefon: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201

Email: kanal77@kanal77.com.mk

Installer den gratis Online Radio Box applikation på din smartphone, og lyt til dine foretrukne radiostationer online – uanset hvor du er!