Този уебсайт използва cookies. Продължавайки да използвате този уебсайт, вие се съгласявате с нашите правила относно използването на „бисквитки“.

Инсталирайте безплатното приложение Online Radio Box за вашия смартфон и слушайте любимите си радиостанции онлайн където и да се намирате!

×
Харесайте ? Запазете в любимите си
×
Харесайте ? Оставете своя отзив!
×
×
Подкрепете Украйна. Съхранете мира в света!

Radio Kanal 77

Скопие, 89-106.9 MHz FM
Рейтинг: 5.0 Отзиви: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Показване на повече
34 4

Сега в ефир Radio Kanal 77

На живо Gabriel James Memories of Bad Dreams
09:56 KANAL 77
09:54 Nathan Dawe Haiti
Radio Kanal 77 плейлист

ТОП песни на Radio Kanal 77

Lewis Capaldi - Forget MeLewis Capaldi — Forget Me
Sam Smith ft. Kim Petras - UnholySam Smith — Unholy
Meduza - Bad Memories ft. James CarterGabriel James — Memories of Bad Dreams
SAM RYDER - SOMEBODYSam Ryder — Somebody
Tove Lo - Jealousy (lyrics)Tove Lo — Shifted
Taylor Swift - Anti-HeroTaylor Swift — Anti-Hero
Tiësto - 10:35 (feat. Tate McRae)Tiësto — 10:35
Now Playing on Radio Shields: Alok x Sigala feat Ellie Goulding - All By MyselfSigala — All By Myself
Jessie Ware - Free YourselfJessie Ware — Free Yourself
MANESKIN - THE LONELIESTMåneskin — THE LONELIEST

Radio Kanal 77 отзиви

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Информация за радиото

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Радио контакти

Адрес: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Сайт:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Часът в града Скопие: 16:03, 02.07.2023

Инсталирайте безплатното приложение Online Radio Box за вашия смартфон и слушайте любимите си радиостанции онлайн където и да се намирате!