Цей сайт використовує cookies. Продовжуючи роботу з сайтом, ви погоджуєтеся з нашою політикою використання cookies.

Встановіть безкоштовний Online Radio Box на ваш смартфон та слухайте улюблені радіостанції онлайн, де б ви не були!

×
Подобається ? Додайте її до Обраного
×
Подобається ? Залиште свій відгук!
×
×
Підтримуйте Україну. Збережіть мир у світі!

Radio Kanal 77

Скоп'є, 89-106.9 MHz FM
Рейтинг: 5.0 Оцінок: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Більше
34 1

Зараз в ефірі Radio Kanal 77

Наживо Harry Styles As It Was
15:28 KANAL 77
15:24 Maroon 5 She Will Be Loved
Плейлист Radio Kanal 77

ТОП пісень на Radio Kanal 77

Lewis Capaldi - Forget MeLewis Capaldi — Forget Me
PtaZeta, BZRP - Music Sessions #45 - ( 2021 )Mecha Fernandez — Bzrp Music Sessions #41
Maneskin - Gossip (feat. Tom Morello) (cd. Rush! (2CD Japanese Edition) - 2023)Måneskin — GOSSIP (feat. Tom Morello)
Miley Cyrus - FlowersMiley Cyrus — Flowers
Diamonds & Dancefloors - Ava MaxAva Max — Diamonds & Dancefloors
Afrojack - Lose YouAFROJACK — Lose You
Alan Walker x UPSAHL - Shut UpUPSAHL — Shut Up
Taylor Swift - Anti-HeroTaylor Swift — Anti-Hero
Rema - Calm DownRema — Calm Down
Alok x Sigala feat Ellie Goulding - All By MyselfAlok — All By Myself

Відгуки про Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Інформація про радіо

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Контакти радіостанції

Адреса: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Сайт:
Email: [email protected]
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77
Instagram: @Kanal77
Youtube: @UCqbnOxNiZDbsttMFHJv9Ahw

[email protected]

Час в місті Скоп'є: 21:31, 03.26.2023

Встановіть безкоштовний додаток Online Radio Box на ваш смартфон та слухайте улюблені радіостанції онлайн, де б ви не були!