Il sito web utilizza cookies. Se continui ad utilizzare questo sito web, significa che sei d’accordo con la nostra politica riguardo l’uso di questi cookie.

Installa l'applicazione mobile gratuita Online Radio Box per il tuo smartphone e ascolta le tue stazioni radio online preferite – ovunque ti trovi!

×
Mi piace ? Salvalo nei tuoi preferiti
×
Mi piace ? Lascia una recensione!
×
×
Stai dalla parte dell'Ucraina. Salva la pace nel mondo!

Radio Kanal 77

Skopje, 89-106.9 MHz FM
Voto: 5.0 Recensioni: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Mostra altro
34 2

Ora in diretta Radio Kanal 77

In diretta a-ha Take On Me
15:24 Bam Bam!
15:21 Jonas Brothers X (feat. KAROL G)
Playlist Radio Kanal 77

Canzoni più importanti in Radio Kanal 77

Tove Lo - Jealousy (lyrics)Tove Lo — Shifted
Lewis Capaldi - Forget MeLewis Capaldi — Forget Me
Sam Smith ft. Kim Petras - UnholySam Smith — Unholy
Taylor Swift - Anti-HeroTaylor Swift — Anti-Hero
SAM RYDER - SOMEBODYSam Ryder — Somebody
Meduza - Bad Memories ft. James CarterGabriel James — Memories of Bad Dreams
MANESKIN - THE LONELIESTMåneskin — THE LONELIEST
How We Do It Ft. Pia Mia-Sean PaulSean Conroy — How Do We Know
Now Playing on Radio Shields: Alok x Sigala feat Ellie Goulding - All By MyselfSigala — All By Myself
Tiësto - 10:35 (feat. Tate McRae)Tiësto — 10:35

Recensioni Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Informazioni sulla radio

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Contatti

Indirizzo: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Telefono: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Sito:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Ora a Skopje: 21:28, 01.27.2023

Installa l'applicazione gratuita Online Radio Box per il tuo smartphone e ascolta le tue stazioni radio online preferite – ovunque ti trovi!