Ova veb-lokacija koristi cookies. Ako nastavite da koristite ovu veb lokaciju, pristajete na našu politiku korišćenja kolačića.

Instalirajte besplatnu mobilnu aplikaciju Online Radio Box na svom pametnom telefonu i slušajte svoje omiljene radio stanice preko interneta - gde god da ste!

×
Sviđa mi se ? Sačuvajte u svoje favorite
×
Sviđa mi se ? Ostavite svoju recenziju!
×
×
Stanimo uz Ukrajinu. Sačuvajmo mir u svetu!

Radio Kanal 77

Скопље, 89-106.9 MHz FM
Ocena: 5.0 Komentara: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Prikaži više
34 1

U emitovanju Radio Kanal 77

Uživo Dua Lipa New Rules (KREAM Remix)
16:33 Ava Max Weapons
16:30 DAVID GUETTA- CRAZY WHAT LOVE CAN DO FT. E. HENDERSON, B HILL
Radio Kanal 77 spisak numera

TOP pesme na Radio Kanal 77

Tove Lo - Jealousy (lyrics)Tove Lo — Shifted
Lewis Capaldi - Forget MeLewis Capaldi — Forget Me
Sam Smith ft. Kim Petras - UnholySam Smith — Unholy
Taylor Swift - Anti-HeroTaylor Swift — Anti-Hero
SAM RYDER - SOMEBODYSam Ryder — Somebody
Meduza - Bad Memories ft. James CarterGabriel James — Memories of Bad Dreams
MANESKIN - THE LONELIESTMåneskin — THE LONELIEST
How We Do It Ft. Pia Mia-Sean PaulSean Conroy — How Do We Know
Now Playing on Radio Shields: Alok x Sigala feat Ellie Goulding - All By MyselfSigala — All By Myself
Tiësto - 10:35 (feat. Tate McRae)Tiësto — 10:35

Radio Kanal 77 komentara

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Informacije o radiju

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Radio kontakti

Adresa: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Telefon: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Lokacija:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Vreme u gradu Скопље: 22:38, 01.27.2023

Instalirajte besplatnu Online Radio Box aplikacija aplikaciju na svom pametnom telefonu i slušajte svoje omiljene radio stanice preko interneta - gde god da ste!