Bu web sitesi çerezler kullanır cookies. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek çerezlerin kullanımı ile ilgili politikalarımızı kabul edersin.
×
Beğen ? Favorilerine kaydet
×
Beğen ? Değerlendirmeni paylaş!
×
×

Radio Kanal 77

Üsküp, 89-106.9 MHz FM
Puan: 5.0 Yorumlar: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Daha fazla göster
27 0

Şimdi canlı Radio Kanal 77

Canlı -KANAL 77 KANAL 77
00:53 David Guetta When Love Takes Over (feat. Kelly Rowland)
00:50 TIESTO- THE BUSINESS
Radio Kanal 77 playlist

Buradaki EN POPÜLER şarkılar Radio Kanal 77

Swedish House Mafia - Moth To A FlameEdgy — Moth to a Flame
Rudimental - Easy On MeEasy — Shine On Me
OFENBACH & ELLA HENDERSON - HURRICANEOfenbach — Hurricane
Ed Sheeran - U.N.I (11)Ed Sheeran — U.N.I.
The Weeknd - Take My BreathThe Weeknd — Take My Breath
Elton John, Dua Lipa, PNAU - Cold Heart - PNAU RemixDua Lipa — Cold Heart (PNAU Remix)
Jamie D - Don't be shyShye — Don't Be Shy
Ed Sheeran - PerfectEd Sheeran — Perfect
Regard, RAYE - SecretsRAYE — Secrets
24kGoldn - Mood (feat. iann dior)24kGoldn — Mood (feat. iann dior)

Radio Kanal 77 değerlendirmeler

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Radyo hakkında bilgi

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Radyo temasları

Adresi: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Telefonunda: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Site:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Üsküp saati: 06:59, 01.27.2022

Akıllı telefonuna Online Radio Box uygulama uygulamasını yükle ve nerede olursan ol favori radyo istasyonlarını çevrimiçi dinle!