Этот сайт использует cookies. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с нашей политикой использования cookies.

Установите бесплатное мобильное приложение Online Radio Box

Get it on Google Play Нет, спасибо
×
Нравится ? Сохраните ее в Избранном
×
Нравится ? Оставьте свой отзыв!
×

Radio Kanal 77

Рейтинг: 5.0 Оценок: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
22 0

Сейчас в эфире Radio Kanal 77

сейчас Daft Punk Get Lucky (feat. Pharrell Williams & Nile Rodgers)
02:36 Panic! At the Disco High Hopes (White Panda Remix)
02:36 -KANAL 77 KANAL 77
Плейлист Radio Kanal 77

ТОП треки на Radio Kanal 77

Keith Urban & P!nk - One Too ManyP!nk — One Too Many
Fabio Thor - Sweet Melody (Club Mix) -Sweet Melody — World (Club Mix)
Clean Bandit & Mabel - Tick Tock (feat. 24kGoldn)Clean Bandit — Tick Tock (feat. 24kGoldn)
Sam Smith - Kids AgainSam Smith — Kids Again
24kGoldn Ft. Iann Dior - Mood §297574024kGoldn — Mood (feat. iann dior)
Tate McRae - you broke me firstTate McRae — you broke me first
JUSTIN BIEDER - ONE LAST LONELY GIRLJustin Bieber — One Less Lonely Girl
ARIANA GRANDE - BOYFRIEND (NovaHit)Ariana Grande — Boyfriend
Justin Bieber - Confident (feat. Chance The Ra)Justin Bieber — Confident (feat. Chance The Rapper)
The Weeknd - Starboy (Kygo Remix)The Weeknd — Heartless (Remix)

Отзывы о Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Контакты радиостанции

Адрес: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија

Телефон: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201

Email: kanal77@kanal77.com.mk

Установите бесплатное приложение Online Radio Box для вашего смартфона и слушайте любимые радиостанции онлайн, где бы вы ни находились! Теперь ваше любимое радио у вас в кармане, благодаря нашему удобному приложению.