Этот сайт использует cookies. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с нашей политикой использования cookies.

Установите бесплатное приложение Online Radio Box для вашего смартфона и слушайте любимые радиостанции онлайн, где бы вы ни находились!

×
Нравится ? Сохраните ее в Избранном
×
Нравится ? Оставьте свой отзыв!
×
×
Поддержи Украину. Сохрани мир во всем мире!

Radio Kanal 77

Скопье, 89-106.9 MHz FM
Рейтинг: 5.0 Оценок: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Больше
34 5

Сейчас в эфире Radio Kanal 77

сейчас Gym Class Heroes Stereo Hearts (feat. Adam Levine)
05:25 Sam Smith Unholy
05:25 KANAL 77
Плейлист Radio Kanal 77

ТОП треки на Radio Kanal 77

Lewis Capaldi - Forget MeLewis Capaldi — Forget Me
Tove Lo - Jealousy (lyrics)Tove Lo — Shifted
Sam Smith ft. Kim Petras - UnholySam Smith — Unholy
SAM RYDER - SOMEBODYSam Ryder — Somebody
Taylor Swift - Anti-HeroTaylor Swift — Anti-Hero
Meduza - Bad Memories ft. James CarterGabriel James — Memories of Bad Dreams
How We Do It Ft. Pia Mia-Sean PaulSean Conroy — How Do We Know
MANESKIN - THE LONELIESTMåneskin — THE LONELIEST
Now Playing on Radio Shields: Alok x Sigala feat Ellie Goulding - All By MyselfSigala — All By Myself
Tiësto - 10:35 (feat. Tate McRae)Tiësto — 10:35

Отзывы о Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Информация о радио

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Контакты радиостанции

Адрес: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Телефон: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Сайт:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Время в городе Скопье: 12:07, 01.27.2023

Установите бесплатное приложение Online Radio Box для вашего смартфона и слушайте любимые радиостанции онлайн, где бы вы ни находились! Теперь ваше любимое радио у вас в кармане, благодаря нашему удобному приложению.