Este site usa cookies. Ao continuar utilizando o site, você está de acordo com a nossa política de utilização de cookies.
×
Curtir ? Salve em seus favoritos
×
Curtir ? Deixe sua avaliação!
×
×

Radio Kanal 77

Escópia, 89-106.9 MHz FM
Avaliação: 5.0 Avaliações: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Mostrar mais
27 0

Ao vivo agora Radio Kanal 77

Ao vivo Ofenbach Hurricane
01:07 -KANAL 77 KANAL 77
01:03 P!nk U + UR Hand
Playlist da Radio Kanal 77

Principais músicas em Radio Kanal 77

Swedish House Mafia - Moth To A FlameEdgy — Moth to a Flame
Rudimental - Easy On MeEasy — Shine On Me
OFENBACH & ELLA HENDERSON - HURRICANEOfenbach — Hurricane
Ed Sheeran - U.N.I (11)Ed Sheeran — U.N.I.
The Weeknd - Take My BreathThe Weeknd — Take My Breath
Elton John, Dua Lipa, PNAU - Cold Heart - PNAU RemixDua Lipa — Cold Heart (PNAU Remix)
Jamie D - Don't be shyShye — Don't Be Shy
Ed Sheeran - PerfectEd Sheeran — Perfect
Regard, RAYE - SecretsRAYE — Secrets
24kGoldn - Mood (feat. iann dior)24kGoldn — Mood (feat. iann dior)

Radio Kanal 77 avaliações

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Informações sobre a rádio

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Contatos

Endereço: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Telefone: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Site:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Hora em Escópia: 07:11, 01.27.2022

Instale o aplicativo Online Radio Box gratuito para o seu smartphone e ouça as suas estações de rádio favoritas online - onde quer que você esteja!