Гэты сайт выкарыстоўвае cookies. Працягваючы працу з сайтам, вы згаджаецеся з нашай палітыкай выкарыстання cookies.

Усталюйце бясплатнае мабільнае дадатак Online Radio Box

Get it on Google Play Не, Дзякуй
×
Падабаецца ? Захавайце яе ў Выбраныя
×
Падабаецца ? Пакіньце свой водгук!
×

Radio Kanal 77

Рэйтынг: 5.0 Ацэнак: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
22 0

Зараз у эфіры Radio Kanal 77

Прамы эфір -KANAL 77 KANAL 77
23:57 Justin Timberlake Mirrors
23:54 The Chainsmokers Sick Boy
Плейлист Radio Kanal 77

ТОП трэкі на Radio Kanal 77

Keith Urban & P!nk - One Too ManyP!nk — One Too Many
Fabio Thor - Sweet Melody (Club Mix) -Sweet Melody — World (Club Mix)
Clean Bandit & Mabel - Tick Tock (feat. 24kGoldn)Clean Bandit — Tick Tock (feat. 24kGoldn)
Sam Smith - Kids AgainSam Smith — Kids Again
24kGoldn Ft. Iann Dior - Mood §297574024kGoldn — Mood (feat. iann dior)
Tate McRae - you broke me firstTate McRae — you broke me first
JUSTIN BIEDER - ONE LAST LONELY GIRLJustin Bieber — One Less Lonely Girl
ARIANA GRANDE - BOYFRIEND (NovaHit)Ariana Grande — Boyfriend
Justin Bieber - Confident (feat. Chance The Ra)Justin Bieber — Confident (feat. Chance The Rapper)
The Weeknd - Starboy (Kygo Remix)The Weeknd — Heartless (Remix)

Водгукі аб Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Кантакты радыёстанцыі

Тэлефон: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија

Тэлефон: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201

Email: kanal77@kanal77.com.mk

Усталюйце дадатак Online Radio Box для вашага смартфона і слухайце любімыя радыёстанцыі онлайн, дзе б вы ні знаходзіліся! Цяпер ваша любімае радыё ў вас у кішэні, дзякуючы нашаму зручнаму дадатку.