Esta página web utiliza cookies. Al continuar utilizando esta página web, estás de acuerdo con nuestras políticas respecto al uso de cookies.
×
Like ? Guardar en tus Favoritos
×
Like ? ¡Deja tu reseña!
×
×

Radio Kanal 77

Skopje, 89-106.9 MHz FM
Clasificacion: 5.0 Retiradas: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Más
27 2

En directo ahora Radio Kanal 77

En directo TIESTO- THE MOTTO FT. AVA MAX
23:38 -KANAL 77 KANAL 77
23:35 Ava Max Torn
Radio Kanal 77 playlist

TOP canciones en Radio Kanal 77

Rudimental - Easy On MeEasy — Shine On Me
Swedish House Mafia - Moth To A FlameEdgy — Moth to a Flame
OFENBACH & ELLA HENDERSON - HURRICANEOfenbach — Hurricane
Ed Sheeran - U.N.I (11)Ed Sheeran — U.N.I.
The Weeknd - Take My BreathThe Weeknd — Take My Breath
Elton John, Dua Lipa, PNAU - Cold Heart - PNAU RemixDua Lipa — Cold Heart (PNAU Remix)
Jamie D - Don't be shyShye — Don't Be Shy
Ed Sheeran - PerfectEd Sheeran — Perfect
Regard, RAYE - SecretsRAYE — Secrets
24kGoldn - Mood (feat. iann dior)24kGoldn — Mood (feat. iann dior)

Su opinión sobre Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Información acerca de la radio

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Contactos de la emisora

Dirección: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Teléfono: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Sitio:
Email: kanal77@kanal77.com.mk
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77

web@kanal77.com.mk

Hora en Skopje: 05:40, 01.27.2022

Instala la aplicación gratis Online Radio Box para su teléfono y escucha sus estaciones de radio en línea favoritas dondequiera que esté!