Esta página web utiliza cookies. Al continuar utilizando esta página web, estás de acuerdo con nuestras políticas respecto al uso de cookies.

Instala la aplicación gratis Online Radio Box para su teléfono y escucha sus estaciones de radio en línea favoritas dondequiera que esté!

×
Like ? Guardar en tus Favoritos
×
Like ? ¡Deja tu reseña!
×
×
Apoya a Ucrania. Salva la paz en el mundo!

Radio Kanal 77

Skopje, 89-106.9 MHz FM
Clasificacion: 5.0 Retiradas: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Más
46 0

En directo ahora Radio Kanal 77

En directo Rihanna Where Have You Been?
02:09 RADIO KANAL77-
02:06 DOCTOR FT MILEY CYRUS-PHARRELL WILLIAMS
Radio Kanal 77 playlist

TOP canciones en Radio Kanal 77

Ofenbach - Overdrive (featuring Norma Jean Martine)Ofenbach — Overdrive (feat. Norma Jean Martine)
Benson Boone - Beautiful ThingsBenson Boone — Beautiful Things
NOAH KAHAN - STICK SEASONNoah Kahan — Stick Season
we can't be friends - Ariana GrandeAriana Grande — Be Alright
Dua Lipa - HoudiniDua Lipa — Houdini
Jack Harlow - Ambitious (Explicit)Jack Harlow — Ambitious
Now On Air:TROYE SIVAN - RUSH (Single MU, Jul 23)Troye Sivan — Rush
TEDDY SWIMS - LOSE CONTROLTeddy Swims — Lose Control
Dua Lipa/Dj Dark - Training Season (Record Mix)Dua Lipa — Training Season
06. Ed Sheeran - American TownEd Sheeran — American Town

Su opinión sobre Radio Kanal 77

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Información acerca de la radio

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Contactos de la emisora

Dirección: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Teléfono: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Sitio:
Email: [email protected]
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77
Instagram: @Kanal77
Youtube: @UCqbnOxNiZDbsttMFHJv9Ahw

[email protected]

Hora en Skopje: 08:13, 04.20.2024

Instala la aplicación gratis Online Radio Box para su teléfono y escucha sus estaciones de radio en línea favoritas dondequiera que esté!