This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.

Install the free Online Radio Box app for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!

×
Like ? Save it to your favorites
×
Like ? Leave your review!
×
×
Stand with Ukraine. Save peace in the world!

Radio Kanal 77

Skopje, 89-106.9 MHz FM
Rating: 5.0 Reviews: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Show more
45 0

On the air Radio Kanal 77

Live OTKAKO MLADA TE ZALJUBIV-SAAT KULA
20:23 PIJANI BEVME BEZ RUJNO VINO-ENA ETNO BEND
20:13 KE ME MOLIS-KUKU LELE PROEKT
Radio Kanal 77 playlist

TOP songs on Radio Kanal 77

Kenya Grace - Strangers - NOVINKAKenya Grace — Strangers
NOAH KAHAN - STICK SEASONNoah Kahan — Stick Season
Ofenbach - Overdrive (featuring Norma Jean Martine)Ofenbach — Overdrive (feat. Norma Jean Martine)
Dua Lipa - HoudiniDua Lipa — Houdini
Olivia Rodrigo - VampireOlivia Rodrigo — vampire
06. Ed Sheeran - American TownEd Sheeran — American Town
Doja Cat - Paint The Town Red §5901618Doja Cat — Paint The Town Red
Tate McRae - greedyTate McRae — greedy
Now On Air:TROYE SIVAN - RUSH (Single MU, Jul 23)Troye Sivan — Rush
MOOD FT KES-SHAGGYKES KES — Kokaina

Radio Kanal 77 reviews

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Information about the radio

Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.

Radio contacts

Address: Штип Ул: Франклин Рузвелт 4, лок. 6, 1000 Скопје, Македонија
Phone: +389 (2) 3223-122, +389 (2) 3223-201
Site:
Email: [email protected]
Facebook: @Kanal77
Twitter: @Kanal77
Instagram: @Kanal77
Youtube: @UCqbnOxNiZDbsttMFHJv9Ahw

[email protected]

Time in Skopje: 02:38, 02.26.2024

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!