This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.

Install the free Online Radio Box app for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!

×
Like ? Save it to your favorites
×
Like ? Leave your review!
×
×
Stand with Ukraine. Save peace in the world!

Star Radio (Ex Yu Retro)

Rating: 5.0 Reviews: 3
Стар Медиа е професионалнен балкански музички интернет медиум кој започна со работа на 14 декември 2011 година. Работиме на професионална студиска аудио опрема во простории специјално уредени за реализација на нашата програма. Можете да не слушате секој ден, секаде во светот, 24 часа онлајн на нашата веб страна (www.radiostar.pro) или на нашите андроид и ајфон апликации кои се достапни за гратис симнување на соодветните платформи (Play Store/App Store). Сериозноста на нашиот бренд ја поткрепува фактот што располагаме со две професионални аудио студија од каде се реализира нашата програма. Во нашата програмска шема нудиме квалитетен избор на балканска музика, емисии во живо со забавно-едукативен карактер, топ листи и уште многу други содржини кои можат да го привлечат вашето внимание. Show more
82 3

On the air Star Radio (Ex Yu Retro)

Live ITD band Majko Zemljo
05:09 Far - Zatvorski rok
05:09 YU STAR
Star Radio (Ex Yu Retro) playlist

TOP songs on Star Radio (Ex Yu Retro)

STAR RADIO - NAJDOBAR IZBOR NA MAK I EX YUYU — STAR
STAR RADIO - SREKNI PRAZNICIMelochrome — Radio Star
Www.Cakano.Net - Oktobar 1864 - Muzika NociOktobar 1864 — Muzika Noci (feat. Oktobar 1864)
Kesovija Tereza - PrijateljiTereza Kesovija — Prijatelji
01. Neda Ukraden - Ipak te volimNeda Ukraden — Ipak Te Volim
17. Alen Slavica - Ja ludujemAlen Slavica — Ja Ludujem
Trajce Manev - Osamen
Zeljko Bebek - Sinoc Sam Pola Kafane Popio
Grupa 220 - OsmijehGrupa 220 — Osmijeh
Idoli - Ona to znaIdoli — Ona to Zna

Star Radio (Ex Yu Retro) reviews

 • 5
  22.10.2023
  Najdobar izbor na pesni 24/7
 • 5
  21.10.2023
  Top Pesni
 • 5
  23.08.2021
  ...

Information about the radio

Во склоп на нашиот медиум функционираат 7 музички канали на кои презентираме различни музички жанрови:
1. Стар во Живо – Балканска забавна музика (нова и стара),
2. Стар Екс Ју Ретро – 100% Екс Ју ретро забавна поп-рок музика,
3. Стар Народна – Балканска народна музика,
4. Стар Плус – Балканска поп, денс и трап музика,
5. Star World Retro – Светски евергрин хитови,
6. Стар Боеми – Боемски хитови,
7. Стар Мк Народна - 100% македонски фолк хитови.
Се надеваме дека тука ќе го пронајдете својот омилен музички стил и ќе уживате во оригиналната енергија. Благодариме што сте дел од нашите слушатели и уживајте со Стар Медиа.
Контакт телефон: 077 571 535 (Viber, SMS, WhatsApp.

Radio contacts

Phone: +38977571535
Site:
Email: [email protected]
Viber: +38977571535
WhatsApp: +38977571535
Facebook: @starradiomkd
Instagram: @radiostarmk

Time in Skopje: 11:13, 02.27.2024

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!