This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.
×
Like ? Save it to your favorites
×
Like ? Leave your review!
×
×

Radio MEFF

Rating: 4.8 Reviews: 13
Радио Мефф е музичка радиостаница во приватна сопственост, лоцирана во градот под Марковите Кули - Прилеп. Емитуваме програма на фреквенција од 98,7 MHz во стерео техника и напреден Радио Дата Систем. Постоиме и успешно работиме од 1993 година. Show more
62 4

On the air Radio MEFF

Live VANCO TARABUNOV - MLADI LUGJE, DECA NASHI
03:28 TUTI FRUTI - STARI ERGENI
03:24 Tihi Ampov Jaglika
Radio MEFF playlist

TOP songs on Radio MEFF

1 SOPE KERAMIKASope — OneHitWonder 1
AS SEMAFOR NOVAAS Nova — Mulla
Nova forma - edemBanda Nova Forma — Edem
Cvekara UNA KUna K — Ambivalent
living leto 2021Leto — Living Fast
JORDAN MITEV - NAZDRAVI ZA LJUBOV,NAZDRAVI ZA SREKJAJordan Mitev — Nazdravi Za Ljubov Nazdravi Za Srekja
Suzana Gavazova -Bum bum (V)Suzana Gavazova — Bum Bum
KATE I NELI TI REKOV - Ti Mi TrebasKate & Neli ti Rekov — Tome Adzija
AJ SHTO MERAK IMAM BABO - JORDAN MITEVJordan Mitev — Aj Shto Merak Imam Babo
Jordan Mitev- Ajde site na nozeJordan Mitev — Ajde Site Na Noze

Radio MEFF reviews

 • 4
  18.12.2020
  Odlicna programa zadovolstvo e da se slu'a
 • 5
  30.08.2020
  најдоброто радио во македонија
 • 5
  16.07.2020
  This reminds me of all the beautiful time I spent in Porodin, Bitola and all over MACEDONIA a beautiful Country.
 • 5
  22.03.2020
  Excelente melodía..me gusta mucho.felicitaciones
 • 5
  14.02.2020
  Благодаря ви за хубавата музика. Слушам ви у дома, слушам ви и в колата, когато съм на път. Поздрав.
 • 5
  27.01.2020
  Okay
 • 5
  03.12.2019
  Hallo jasum Reinhold Hlasny Germanis i Macedonis od Germania vo Wilhelmshaven i ima doma vo Krivogastani vo Macedonia..Macedonsko stara Musika od RADIO MEFF mnogo mnogo dobro POZTRAV NA ZITE MACEDONSKO LUJE REINHOLD HLASNY
 • 5
  02.09.2019
  Bravo bravo pozdrav do ekipata na Radio Meff
 • 4
  04.08.2019
  BRAVO SEKOJA CES
 • 5
  05.08.2018
  Ke moze da mi go napise nekoj mob. br. Od radio meff?

Information about the radio

Радио Мефф е посебно интересна радиостаница од причини што емитува исклучиво македонска музика од сите жанрови, но со најсилен акцент на народната музика. Во однос на покриеност со сигнал, совршено ги покриваме териториите на Прилеп, Битола, Крушево, Демир Хисар, Македонски Брод, но нашите радио бранови одлично ја покриваат и територијата на Лерин и околните Лерински села! Но тоа не е границата на Радио Мефф, бидејќи паралелно стримуваме преку неколку различни сервиси на Интернет, со што нашата програма е лесно достапна буквално низ целиот Свет.
Откако постоиме бројот на слушатели е во постојан пораст. Благодарение на „интернет радиото“ посебно интересни сме за слушателите од Канада, Австралија, Америка како и сите европски земји во кои има доста иселеници од Македонија, а кои посебно ги почитуваме.

Radio contacts

Address: ул „Мирче Ацев“ бр 11а 7500 Прилеп Македонија

Phone: +38948411111

Email: radiomef@t.mk

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!