This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.

Install the free Online Radio Box app for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!

×
Like ? Save it to your favorites
×
Like ? Leave your review!
×
×
Stand with Ukraine. Save peace in the world!

Star Radio (Live)

Rating: 5.0 Reviews: 5
Стар Медиа е професионалнен балкански музички интернет медиум кој започна со работа на 14 декември 2011 година. Работиме на професионална студиска аудио опрема во простории специјално уредени за реализација на нашата програма. Можете да не слушате секој ден, секаде во светот, 24 часа онлајн на нашата веб страна или на нашата андроид апликација која е достапна за гратис симнување на Play Store. Сериозноста на нашиот бренд ја поткрепува фактот што располагаме со две професионални аудио студија од каде се реализира нашата програма. Во нашата програмска шема нудиме квалитетен избор на балканска музика, емисии во живо со забавно-едукативен карактер, топ листи и уште многу други содржини кои можат да го привлечат вашето внимание. Show more
81 0

On the air Star Radio (Live)

Live Luna Uporno
20:37 Alen Islamović Te Noci
20:37 Star Media (Live) - Glaven Kanal
Star Radio (Live) playlist

TOP songs on Star Radio (Live)

Vlatko Lozanoski - ZelenaVlatko Lozanoski — Ova Leto Ke Se Pamti
NOKAUT - BI SE VIKAL TE SAKAM
Vo dnoto na dusata- gr.Arija(T)Arija — Vo Dnoto Na Dusata
GALIJA seti se maja!sP.S.I — Seti Se Seti
Venko Dzafer - Laga i izmama
Kaliopi - Rodjeni
VLADO KALEMBER - Dobra Nok ZaljubeniVlado Kalember — Dobra Noć, Ljubljeni
Area - Odvedi meArea — Odvedi Me
RISTO SAMARDZIEV-Bela
TOSE PROESKI 2005-PRATIM TEToše Proeski — Pratim Te

Star Radio (Live) reviews

 • 5
  21.10.2023
  Najdobro radio vo cel svet.
 • 5
  10.04.2022
  Урбана музика за урбани луѓе. 🎶
 • 5
  07.02.2022
  The best🥰
 • 5
  16.03.2020
  Radio koe lesno se sluša.
 • 5
  11.09.2019
  ;)

Information about the radio

Во склоп на нашиот медиум функционираат 6 музички канали на кои презентираме различни музички жанрови:
1. Стар во Живо – Балканска забавна музика (нова и стара),
2. Стар Екс Ју Ретро – 100% Екс Ју ретро забавна поп-рок музика,
3. Стар Народна – Балканска народна музика,
4. Стар Плус – Балканска поп, денс и трап музика,
5. Star World Retro – Светски евергрин хитови,
6. Стар Боеми – Боемски хитови.
Се надеваме дека тука ќе го пронајдете својот омилен музички стил и ќе уживате во оригиналната енергија. Благодариме што сте дел од нашите слушатели и уживајте со Стар Медиа.
Контакт телефон: 077 571 535 (Viber, SMS, WhatsApp)

Radio contacts

Phone: +38977571535
Site:
Email: [email protected]
Viber: +38977571535
WhatsApp: +38977571535
Facebook: @starradiomkd
Instagram: @radiostarmk

Time in Skopje: 02:42, 11.29.2023

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!