This site uses cookies. By continuing to use this website, you agree to our policies regarding the use of cookies.

Install the free mobile app Online Radio Box

Get it on Google Play No, thanks
×
Like ? Save it to your favorites

Radio Kanal 77

Rating: 5.0 Reviews: 1
Канал 77 почна со емитување на програмата на 4 октомври 1991 во Штип, по неколкумесечна експериментална работа. Во 1996, радиото почна да емитува програма на национално ниво, за што концесијата ја доби во 1997 година и стана првото приватно радио во Македонија со информативна програма на државно ниво. Покрај студиото во Штип, Канал 77 отвори две придружни студија со седиште во Скопје и Битола, кои преку најсовремена технологија емитуваат заедничка програма од трите студија. Програмата на Канал 77 е достапна до сите делови на Македонија благодарение на сопствената репетиторска мрежа од 27 предаватели. Канал 77 е првата радио станица што воведе софистицирана и современа технологија која вклучува РДС (радио дата систем), автоматски софтвер и 3-Д стерео. Како радио се насочивме на категорија слушатели од 20 до 45-годишна возраст, и тоа исклучиво на високообразовани луѓе. Решивме да останеме цврсто на тој формат и да се фокусираме само на таа популација. Музички веќе се дефиниравме за возрасна современа музика, со помал број хитови, а со повеќе стара музика. За разлика од порано, кога лутавме музички, сега не работиме така, туку им го препуштаме тоа на другите радиостаници.
1 0

On the air Radio Kanal 77

Live BOBI PAVLOSKI - RANA
13:50 Natasa Malinkova - Novo Vreme
13:46 NON STOP - COVEK ZVER
Radio Kanal 77 playlist

TOP songs on Radio Kanal 77

I'll Be ThereI'll Be There — I'll Be There
No Tears Left to CryAriana Grande — No Tears Left to Cry
MARTIN GARRIX - Ocean (Ft. Khalid)
5 Seconds of Summer - Youngblood
UsJames Bay — Us
Don't Say You Love MeFifth Harmony — Don't Say You Love Me
ShotgunGeorge Ezra — Shotgun
ClandestinoMaluma — Clandestino
OneRepublic - Start Again ft Logic
Clean Bandit - Solo ft Demi Lovato

Radio Kanal 77 reviews

  • 5
    22.04.2018
    ubava muzika ima

Install the free Online Radio Box application for your smartphone and listen to your favorite radio stations online - wherever you are!