Installer den gratis Online Radio Box-appen på din smartphone, og lyt til dine foretrukne radiostationer online – uanset hvor du er!
Ved du ikke, hvilken sang der spilles i radioen? Brug vores service til at finde den! Vores playliste gemmer en oversigt over afspillede numre for No Name Radio Rock for de seneste 7 dage.
23:57 | Tankard - Beerbarians (Liner Gerre) |
23:55 | GBH - Give Me Fire (Live) (Liner Colin Abrahall) |
23:51 | Kreator - Hate Über Alles (Liner Mille Petrozza) |
23:50 | No Name Radio - JINGLE Hate Beyond - Warzy n' Moreno |
23:47 | Cavalera - Bestial Devastation |
23:44 | Prong - Non-Existence |
23:42 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
23:37 | Saxon - State Of Grace (Liner Paul Quinn) |
23:34 | Pestilence - Deificvs (Liner Patrick Mameli) |
23:33 | No Name Radio - JINGLE Marillion - Steve Rothery |
23:29 | Sebastian Bach - What Do I Got To Lose |
23:25 | Immortal - War Against All |
23:21 | Loudblast - Disquieting Beliefs (Liner Stéphane Buriez) |
23:21 | No Name Radio - JINGLE Johannes Maria Knoll |
23:16 | Incantation - Concordat (The Pact) |
23:12 | Kerry King - Idle Hands |
23:12 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
23:07 | Trespass - Blackthorn (Liner Mark Sutcliffe) |
23:04 | Therapy? - Hellbelly (Liner Andy Cairns) |
23:04 | No Name Radio - JINGLE Lamb Of God - Mark Morton |
23:02 | Chroniques - Flash Info |
23:01 | Top Horaire 5H |
22:57 | Ministry - Goddamn White Trash |
22:52 | Saxon - 747 (Strangers In the Night) (Liner Paul Quinn) |
22:46 | Hangman's Chair - An Ode To Breakdown (Liner Julien et Medhi) |
22:42 | Pestilence - Morbvs Propagationem (Liner Patrick Mameli) |
22:42 | No Name Radio - JINGLE Marco Mendoza - The Dead Daisies |
22:36 | Blue Oyster Cult - So Supernatural |
22:32 | Manilla Road - Dig Me No Grave (Re-released 2021) |
22:31 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
22:27 | Cavalera - Morbid Visions |
22:24 | Grade 2 - Midnight Ferry |
22:24 | No Name Radio - JINGLE The Jelly Jam - Ty Tabor |
22:19 | Sacred Reich - The Way It Is (Liner Phil Rind) |
22:15 | Warfare DC - Inner War (2023 Mix) |
22:11 | Suffocation - Delusions Of Mortality |
22:11 | No Name Radio - JINGLE Sacred Reich - Phil Rind |
22:08 | Anvil - Ghost Shadow (Liner Lips) |
22:05 | Tagada Jones - Le dernier baril (Liner Nico) |
22:03 | Chroniques - Flash Info |
21:59 | Gwar - America Must Be Destroyed (Liner The Berserker Blothar) |
21:55 | Napalm Death - Suffer The Children (Liner Barney Greenway) |
21:52 | GBH - Give Me Fire (Live) (Liner Colin Abrahall) |
21:51 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
21:48 | Therapy? - Hellbelly (Liner Andy Cairns) |
21:45 | Prong - Non-Existence |
21:44 | No Name Radio - JINGLE Shadow Realm |
21:40 | Suffocation - Seraphim Enslavement |
21:34 | Saxon - Hell, Fire And Damnation |
21:34 | No Name Radio - JINGLE Death Angel - Ted & Rob |
21:29 | Tankard - (Empty) Tankard - Liner Gerre (German) |
21:26 | Pestilence - Morbvs Propagationem (Liner Patrick Mameli) |
21:22 | Wolf Spider - VII XV |
21:20 | No Name Radio - MESSAGE - Andreas "Gerre" Geremia - Tankard |
21:15 | Saxon - State Of Grace (Liner Paul Quinn) |
21:14 | No Name Radio - JINGLE Rage - Peavy Wagner |
21:08 | Corrosion Of Conformity - On The Hunt (Lynyrd Skynyrd cover) |
21:05 | Kreator - Hate Über Alles (Liner Mille Petrozza) |
21:04 | No Name Radio - JINGLE Hate Beyond - Warzy n' Moreno |
21:03 | Chroniques - Flash Info |
21:02 | Top Horaire 3H |
20:59 | Prong - Non-Existence |
20:54 | Bruce Dickinson - Rain On The Graves |
20:53 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
20:49 | Filter - Face Down |
20:45 | Ministry - Goddamn White Trash |
20:44 | No Name Radio - JINGLE Obituary - Donald Tardy |
20:39 | Bruce Dickinson - Afterglow Of Ragnarok |
20:36 | Pestilence - Deificvs (Liner Patrick Mameli) |
20:32 | Prong - Breaking Point |
20:31 | No Name Radio - MESSAGE - Andreas "Gerre" Geremia - Tankard |
20:26 | Jag Panzer - Onward We Toil |
20:22 | Saxon - There's Something In Roswell |
20:21 | No Name Radio - JINGLE Testament - Chuck Billy |
20:16 | Elegant Weapons - Do Or Die |
20:12 | Cavalera - Bestial Devastation |
20:12 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
20:09 | GBH - Give Me Fire (Liner Colin Abrahall) |
20:05 | E-Force - Provocation (Liner Eric Forrest) |
20:05 | No Name Radio - JINGLE Obituary - Donald Tardy |
20:03 | Chroniques - Flash Info |
20:00 | Bruce Dickinson - Rain On The Graves |
19:54 | Saxon - State Of Grace (Liner Paul Quinn) |
19:53 | No Name Radio - JINGLE Lawnmower Deth - Pete Lee |
19:49 | Artillery - The Challenge (Live) |
19:42 | Hangman's Chair - An Ode To Breakdown (Liner Julien et Medhi) |
19:42 | No Name Radio - JINGLE Sacred Reich - Phil Rind |
19:38 | Loudblast - Disquieting Beliefs (Liner Stéphane Buriez) |
19:33 | Tankard - (Empty) Tankard - Liner Gerre (German) |
19:32 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
19:28 | Manilla Road - Dig Me No Grave (Re-released 2021) |
19:22 | Elegant Weapons - Do Or Die |
19:19 | Incantation - Invocation (Chthonic Merge) |
19:14 | Saxon - Hell, Fire And Damnation |
19:11 | Prong - Non-Existence |
19:10 | No Name Radio - JINGLE Oktoplut - Larry et Mathias |
19:06 | Tankard - (Empty) Tankard - Liner Gerre (German) |
19:05 | No Name Radio - MESSAGE - Paul Quinn - Saxon |
19:03 | Chroniques - Flash Info |
19:00 | Lamb Of God - Nevermore (liner Mark Morton) |
18:55 | Not Scientists - Like Gods We Feast |
18:51 | Mercyful Fate - Evil (2005 Remaster by Ted Jensen) |
18:50 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
18:45 | Sacred Reich - The Way It Is (Liner Phil Rind) |
18:44 | No Name Radio - JINGLE Assassin (German Thrash Metal Band) |
18:40 | Saxon - 747 (Strangers In the Night) (Liner Paul Quinn) |
18:36 | Kreator - Strongest Of The Strong (Liner Mille Petrozza) |
18:31 | Warfare DC - Inner War (2023 Mix) |
18:26 | Mercyful Fate - Evil (2005 Remaster by Ted Jensen) |
18:22 | Napalm Death - Suffer The Children (Liner Barney Greenway) |
18:22 | No Name Radio - JINGLE Lamb Of God - Mark Morton |
18:16 | Wolf Spider - Hipertermia |
18:13 | E-Force - Provocation (Liner Eric Forrest) |
18:12 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
18:10 | Fake Names - Expendables |
18:06 | Immortal - War Against All |
18:03 | The Hard-Ons - Apartment for Two |
18:01 | Chroniques - Flash Info |
18:01 | Top Horaire 0H |
17:56 | Saxon - State Of Grace (Liner Paul Quinn) |
17:52 | Napalm Death - Suffer The Children (Liner Barney Greenway) |
17:50 | No Name Radio - MESSAGE - Michael Monroe - |
17:45 | Hangman's Chair - An Ode To Breakdown (Liner Julien et Medhi) |
17:41 | Pestilence - Deificvs (Liner Patrick Mameli) |
17:40 | No Name Radio - JINGLE Assassin (German Thrash Metal Band) |
17:37 | Filter - Face Down |
17:33 | Cavalera - Bestial Devastation |
17:33 | No Name Radio - JINGLE Rage - Peavy Wagner |
17:29 | Saxon - Carpe Diem (Seize The Day )(Liner Biff Byford) |
17:23 | Voivod - Obsolete Beings (Liner Dan "Chewy" Mongrain) |
17:22 | No Name Radio - JINGLE Pop Evil - Leigh |
17:18 | Kreator - Hate Über Alles (Liner Mille Petrozza) |
17:14 | Ministry - Goddamn White Trash |
17:13 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
17:09 | Immortal - War Against All |
17:05 | Artillery - The Challenge (Live) |
17:03 | Chroniques - Flash Info |
17:03 | Top Horaire 23H |
16:59 | Not Scientists - Like Gods We Feast |
16:55 | Saxon - There's Something In Roswell |
16:49 | Jag Panzer - Onward We Toil |
16:45 | Trespass - Blackthorn (Liner Mark Sutcliffe) |
16:42 | Prong - Non-Existence |
16:41 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
16:36 | Incantation - Concordat (The Pact) |
16:32 | Kreator - Strongest Of The Strong (Liner Mille Petrozza) |
16:28 | Not Scientists - Rattlesnake |
16:24 | Bruce Dickinson - Rain On The Graves |
16:23 | No Name Radio - JINGLE Lawnmower Deth - Pete Lee |
16:18 | Tankard - (Empty) Tankard - Liner Gerre (German) |
16:15 | Not Scientists - Like Gods We Feast |
16:14 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
16:09 | Ministry - Goddamn White Trash |
16:05 | Loudblast - Disquieting Beliefs (Liner Stéphane Buriez) |
16:03 | Chroniques - Flash Info |
15:58 | Mercyful Fate - Evil (2005 Remaster by Ted Jensen) |
15:54 | E-Force - Provocation (Liner Eric Forrest) |
15:49 | Sacred Reich - The Way It Is (Liner Phil Rind) |
15:46 | Kerry King - Idle Hands |
15:43 | The Hard-Ons - Apartment for Two |
15:42 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
15:38 | Trespass - Blackthorn (Liner Mark Sutcliffe) |
15:33 | Loudblast - Disquieting Beliefs (Liner Stéphane Buriez) |
15:33 | No Name Radio - JINGLE Lawnmower Deth - Pete Lee |
15:27 | Saxon - Hell, Fire And Damnation |
15:24 | GBH - Give Me Fire (Live) (Liner Colin Abrahall) |
15:21 | Pestilence - Deificvs (Liner Patrick Mameli) |
15:15 | Corrosion Of Conformity - On The Hunt (Lynyrd Skynyrd cover) |
15:14 | No Name Radio - JINGLE Marco Mendoza - The Dead Daisies |
15:09 | Blue Oyster Cult - So Supernatural |
15:04 | Trespass - Blackthorn (Liner Mark Sutcliffe) |
15:03 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
15:02 | Chroniques - Flash Info |
14:57 | Warfare DC - Inner War (2023 Mix) |
14:54 | Pestilence - Morbvs Propagationem (Liner Patrick Mameli) |
14:49 | Metal Church - Pick A God And Prey |
14:44 | Gwar - America Must Be Destroyed (Liner The Berserker Blothar) |
14:42 | Cavalera - Bestial Devastation |
14:40 | No Name Radio - JINGLE Rage - Peavy Wagner |
14:37 | Kreator - Hate Über Alles (Liner Mille Petrozza) |
14:32 | Mercyful Fate - Evil (2005 Remaster by Ted Jensen) |
14:31 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
14:28 | Prong - Non-Existence |
14:23 | Loudblast - Disquieting Beliefs (Liner Stéphane Buriez) |
14:19 | Lamb Of God - Nevermore (liner Mark Morton) |
14:14 | Incantation - Concordat (The Pact) |
14:14 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
14:09 | Trespass - Blackthorn (Liner Mark Sutcliffe) |
14:05 | Tankard - (Empty) Tankard - Liner Gerre (German) |
14:04 | No Name Radio - JINGLE Junkies - Riki Church |
14:02 | Chroniques - Flash Info |
13:05 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 13 Mars 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille - Emission du 13 Mars 2024 - No Name Radio |
13:05 | No Name Radio - MESSAGE - Michael Monroe - |
13:03 | Chroniques - Flash Info |
13:03 | Top Horaire 19H |
12:46 | Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio |
12:05 | Le Grincement De l'Oreille - Playlist Live Spéciale Motörhead - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Playlist Live Spéciale Motörhead - No Name Radio |
12:05 | No Name Radio - JINGLE No Name Radio The Rock Station |
12:03 | Chroniques - Flash Info |
12:03 | Top Horaire 18H |
12:00 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du 1er Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du Mercredi 1er Mai 2024 - No Name Radio |
11:06 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 20 Mars 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille -Emission du 20 Mars 2024 - No Name Radio |
11:05 | No Name Radio - JINGLE Obituary - Donald Tardy |
11:03 | Chroniques - Flash Info |
11:03 | Top Horaire 17H |
10:05 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio |
10:05 | No Name Radio - JINGLE Lamb Of God - Mark Morton |
10:03 | Chroniques - Flash Info |
09:45 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du Mercredi 29 Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du Mercredi 29 Mai 2024 - No Name Radio |
09:04 | Le Grincement De l'Oreille - Playlist Live Spéciale Motörhead - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Playlist Live Spéciale Motörhead - No Name Radio |
09:03 | No Name Radio - JINGLE Rage - Peavy Wagner |
09:01 | Chroniques - Flash Info |
08:04 | Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio |
08:02 | Chroniques - Flash Info |
07:05 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 13 Mars 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille - Emission du 13 Mars 2024 - No Name Radio |
07:05 | No Name Radio - JINGLE Oktoplut - Larry et Mathias |
07:03 | Chroniques - Flash Info |
07:03 | Top Horaire 13H |
06:06 | Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission spéciale groupes Français - Mercredi 22 Mai 2024 - No Name Radio |
06:05 | No Name Radio - JINGLE Assassin (German Thrash Metal Band) |
06:03 | Chroniques - Flash Info |
05:05 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio |
05:05 | No Name Radio - JINGLE Sacred Reich - Phil Rind |
05:03 | Chroniques - Flash Info |
05:03 | Top Horaire 11H |
04:06 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du 24 Avril 2024 - No Name Radio |
04:05 | No Name Radio - JINGLE Gwar - Pustulus Maximus |
04:03 | Chroniques - Flash Info |
03:05 | Le Grincement De l'Oreille - Emission du 1er Mai 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement De l'Oreille - Emission du Mercredi 1er Mai 2024 - No Name Radio |
03:03 | Chroniques - Flash Info |
02:06 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 27 Mars 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille - Emission du 27 Mars 2024 - No Name Radio |
02:05 | No Name Radio - MESSAGE - Max Otero - Mercyless |
02:03 | Chroniques - Flash Info |
01:59 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 24 Janvier 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille - Emission du 24 Janvier 2024 - No Name Radio |
01:05 | Le Grincement de l'Oreille - Emission du 20 Mars 2024 - No Name Radio - Rediffusion - Le Grincement de l'Oreille -Emission du 20 Mars 2024 - No Name Radio |
01:05 | No Name Radio - JINGLE Pop Evil - Leigh |
01:03 | Chroniques - Flash Info |
01:03 | Top Horaire 7H |
00:58 | Bruce Dickinson - Rain On The Graves |
00:55 | Immortal - War Against All |
00:49 | Elegant Weapons - Do Or Die |
00:46 | Incantation - Invocation (Chthonic Merge) |
00:43 | Pestilence - Morbvs Propagationem (Liner Patrick Mameli) |
00:36 | Hangman's Chair - An Ode To Breakdown (Liner Julien et Medhi) |
00:32 | Therapy? - Hellbelly (Liner Andy Cairns) |
00:27 | Bruce Dickinson - Afterglow Of Ragnarok |
00:23 | Cavalera - Morbid Visions |
00:22 | "My Crush" la playlist des coups de coeur de la team No Name Radio ! |
00:17 | Saxon - Hell, Fire And Damnation |
00:13 | Tokyo Blade - Night of the Blade (liner Andy Boulton) |
00:13 | No Name Radio - JINGLE Testament - Chuck Billy |
00:08 | Saxon - Carpe Diem (Seize The Day )(Liner Biff Byford) |
00:04 | E-Force - Provocation (Liner Eric Forrest) |
00:04 | No Name Radio - JINGLE Pop Evil - Leigh |
00:02 | Chroniques - Flash Info |
Installer den gratis Online Radio Box applikation på din smartphone, og lyt til dine foretrukne radiostationer online – uanset hvor du er!